500


Суббота, 25.05.2019, 18:55

Ви увійшли як Гость | Група "Гости" | RSS | Головна | Фестивалі та конкурсі | Мій профіль | Вхід|Вихід

Головна » 2012 » Февраль » 18 » Всекримський конкурс учнівської та студентської творчості "Змагаймось за нове життя!"
04:41
Всекримський конкурс учнівської та студентської творчості "Змагаймось за нове життя!"
До п`яти номінацій: декламація, інсценізація, твір, науково-пошукова робота і малюнок, в яких у попередні роки змагалися конкурсанти, в нинішньому суперництві додалася ще одна – аудіовізуальний твір

  Твори на конкурс приймаються до 20 лютого 2012 року в Кримській філії Інституту інноваційних технологій та змісту освіти (АРК, м.Сімферополь, вул.Горького, 26, тел. 0652-62-41-87)


Всю інформацію про конкурс ви можете прочитати на сайті Кримського республіканського відділення Товариства зв'язків з українцями за межами України (Товариство «Україна-Світ»)

http://ukrsvit.at.ua

та

http://lesya-ukrainka.at.ua
Історія конкурсу

Ініціатор і меценат конкурсу - відомий громадський діяч, член Ліги українських меценатів Марія Фішер-Слиж (Торонто, Канада)


Короткий життєпис д-ра Марії Фішер-Слиж

Д-р Марія Фішер-Слиж - лікар-педіатр, довголітній член управи Українського лікарського товариства Північної Америки (УЛТПА) у Чикаго. Вона також була головою УЛТПА в Торонто (Канада). Д-р Фішер-Слиж очолювала Товариство приятелів академічної гімназії у Львові.

Сьогодні пані Марія є членом управи Канадського товариства приятелів України, Ліги українських меценатів у Києві та Наукового товариства ім. Шевченка у Нью-Йорку та Торонто.

Пані Марія Фішер-Слиж народилася в 1922 році у родині Адольфа та Ольги Слиж. Дитинство провела разом із двома сестрами та двома братами в княжому городі Белзі (Німеччина). У І933 році вся родина переїхала до Львова, де Марія навчалась в українській академічній гімназії, заснованій у 1784 р. 1940 року родина змушена була покинути Львів і повернутися до м. Белзи. Того ж року Марія отримала атестат зрілості в українській гімназії у Хелмі (Польща).

У ході подальшої воєнної хуртовини Марія опинилася у Мюнхені, де закінчила медичний факультет в університеті Людвига Максиміліана.

У 1950 році стала доктором медичних наук і разом з родиною емігрувала до США. Була приватним дитячим лікарем у штаті Іллінойс. Після смерті чоловіка пані Фішер-Слиж переїхала до Канади і зараз мешкає у місті Торонто. Д-р Марія Фішер-Слиж є фундатором гуманітарних та освітніх проектів в Україні, особливо тих програм, шо під-тримують виховання молоді, відродження вільної преси, української духовності та культури.Положення конкурсу

Завантажити текст положення конкурсу

2011 /2012 навчальний рік

ПОЛОЖЕННЯ
ПРО VІІІ ВСЕКРИМСЬКИЙ КОНКУРС УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ
«ЗМАГАЙМОСЬ ЗА НОВЕ ЖИТТЯ!»
(ЛЕСЯ УКРАЇНКА)
I.Загальні засади
1.Всекримський конкурс учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!» (Леся Українка), започаткований відомою громадською діячкою п. Марією Фішер - Слиж (Торонто, Канада), присвячений 141 - річниці з дня народження великої української поетеси Лесі Українки проводить Кримська філія інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, Всекримське товариство зв’язків з українцями за межами України (Товариство «Україна-Світ»), ЗОШ № 29 м. Сімферополя, при сприянні факультету української філології та українознавства Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського, Ялтинського музею Лесі Українки, за підтримки Постійного Представника Президента в АРК, Представника Національної ради України питань телебачення і радіомовлення в АР Крим, Міністерства освіти, науки, молоді і спорту АРК, Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського, управління освіти Сімферопольської міської ради, Кримської філії науково-дослідного інституту українознавства МОН України, КРІППО, редакції газети «Кримська світлиця», видавництва «Світ», Кримської філії міжнародної організації «Жіноча громада», Сімферопольської організації «Союзу українок», ВІКЦ, громадської організації "Фронт змін", державних та громадських організацій.


2. Метою конкурсу є:
— сприяння глибшому ознайомленню та вивченню молоддю спадщини великої української поетеси Лесі Українки;
— долучення підростаючого покоління до збереження і розви¬тку культурної спадщини українського народу шляхом вивчення історії рідного краю, спонукання осмислення державотворчих зусиль нашого народу та його перспектив;
— виховання відповідальності за збереження місцевих пам'яток культури,
— виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за прийдешнє нашої Батьківщини.


3. Завдання конкурсу:
— популяризація знань з літератури, історії, культури українсь¬кого народу;
— виховання в молодого покоління громадян України толера¬нтного і шанобливого ставлення до літературної спадщини українського народу та народів, що проживають на теренах України та Криму;
— підтримка учнівської та студентської молоді, яка цікавиться літературою, історією, куль¬турою, традиціями українського народу і виявила здібності до наукових пошу¬ків, написання публіцистичних, художніх та науково-пошукових робіт, художньої творчості, образотворчого мистецтва;


4. Для організації та проведення конкурсу створюється Організаційний комітет і журі Всекримського конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!» (Леся Українка)

ІІ. Умови організації та проведення конкурсу
1. У конкурсі можуть брати участь учні 1 -11 класів загальноосвітніх навчальних закладів АР Крим та студенти вищих навчальних закладів, які виявили особисте бажання взяти в ньому участь.
2. Конкурс проводиться як творче змагання учнівської та студентської молоді за визначеними номінаціями. Мова конкурсу – українська.
3. Конкурс проводиться в чотирьох вікових категоріях – серед учнів 1-6 класів (номінація «декламації», «малюнок»), серед учнів 7-9 класів (номінація «декламації», «малюнок»)- серед учнів 10-11 класів (номінація «твір», «декламації», «інсценізації», «аудіовізуальний твір», «малюнок»), - серед студентської молоді ( номінація «твір», «науково-пошукова робота», «інсценізації», «малюнок», «аудіовізуальний твір»).


Номінація «Твір»
Учасники – учні 10 -11 класів та студенти
Жанр творів: есе, відгук, твір-роздум, нарис, етюд, публіцистична стаття, поезія, науково-пошукове дослідження тощо.
Обсяг твору: 3 - 5 сторінок А-4 (комп’ютерний набір – кегль 14, інтервал 1,5 – обов’язковий).
На титульному аркуші мають бути вказані назва роботи, ім’я та прізвище автора, дата народження, телефон, найменування навчального закладу та класу, ім’я та прізвище вчителя, який підготував учасника.


Твори надсилаються до 20 лютого 2012 за адресою: м. Сімферополь, вул. Гоголя, буд. 26, кім. 4, Кримська філія інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, т. (0652) 62-04-68, 8-050-1900887)


Пропоновані теми творів:
1. Але в просторі бачу я країну
Осяйну, неначе світло ідеалу,
Неначе світло правди…
(Леся Українка)
2. Берімось краще до роботи,
Змагаймось за нове життя!
(Леся Українка)
3. А в серці тільки ти,
Єдиний мій, коханий
рідний краю!
(Леся Українка)
4. Хто вам сказав, що я слабка,
що я корюся долі?
(Леся Українка)
5.– Про що ти думаєш?
- Про прийдешність? (Віктор Гюго)
(Епіграф до вірша Лесі Українки «Коли втомлюся я життям щоденним»)
6. Завжди терновий вінець буде кращим,
Ніж царська корона!
(Леся Українка)
7. Мріє, не зрадь! Я так довго до тебе тужила…
(Леся Українка)
8. Я вийду сама проти бурі
І стану, - поміряєм силу!
(Леся Українка)
9. Три осені я бачила в Ялті…
(Леся Українка)
10. Дискурс кримськотатарської культури у творчості Лесі Українки.
11. Кримські мандрівки Лесі Українки. ( Можливий вибір вільної теми в рамках конкурсу)


Номінація «Науково-пошукова робота»
Учасники – студенти вищих навчальних закладів.
Обсяг роботи: 5–10 сторінок А-4 (комп’ютерний набір – кегль 14, інтервал 1,5 – обов’язковий).
На титульному аркуші мають бути вказані назва роботи, ім’я та прізвище автора, дата народження, телефон, найменування навчального закладу, ім’я та прізвище вчителя, який підготував учасника.
Роботи надсилаються до 20 лютого 2012р. за адресою: м. Сімферополь, вул. Гоголя, буд. 26, кім. 4, Кримська філія інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, т. (0652) 62-04-68, 8-050- 1900887)


Номінація «Декламації»
Конкурс проводиться за трьома віковими категоріями - учні 1-6 класів, учні 7-9 класів та учні 10-11 класів.
Заявки на участь надсилаються до 24 лютого 2012р., м. Сімферополь, вул. Пушкіна, буд. 20/7 ( Товариство «Україна-Світ»), м. Сімферополь, вул. Гоголя, буд. 26, кім. 4, Кримська філія інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, (т. (0652) 62-04-68, т. 27-41-87, 8-050 -1900887)
Термін проведення – 3 березня 2012 року в м. Сімферополі.

Номінація «Інсценізації»
Беруть участь студенти вищих навчальних закладів. Інсценізація творів Лесі Українки (літературні композиції, фрагменти моновистав тощо).
Умови: тривалість інсценізації – до 10 хв., учасники – не більше чотирьох осіб.
Заявки на участь обов’язково надсилаються до 24 лютого 2012р., м. Сімферополь, вул. Гоголя, буд. 26, кім. 4, Кримська філія інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, (т. (0652)62-04-68, 8-050- 1900887)
Термін проведення – 3 березня 2012 року в м. Сімферополі.


Номінація «Малюнок» ( за життям і творчістю Л.Українки)
Номінація «Малюнок» проводиться:
І тур – заочний (роботи надсилаються до 20 лютого 2012р.,(формат малюнку – аркуш А-3) м. Сімферополь, вул. Гоголя, буд. 26, кім. 4, Кримська філія інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України.
ІІ тур – очний (проводиться 25 лютого 2012 р. в ЗОШ № 29 о 10 год. (м. Сімферополь, вул. Маршала Жукова 11, ЗОШ № 29) (к.тел.(0652) 62-04-68, 8-050- 1900887)


Номінація «Аудіовізуальний твір» ( теле- радіопередачі, телефільми, радіопостановки, відео-презентації)
Тема: «Леся Українка і Крим», «Життя і творчість Лесі Українки в загальносвітовому контексті»;
Учасники: школярі, студенти, автори теле- і радіопередач для молоді;
Обсяг твору: до 30 хв.;
Носії творів: компакт диск у форматі mp3 (для відео-) і avi (для аудіо-творів);
Термін подання: до 24 лютого 2012р.;
Адреса: м. Сімферополь, вул. Гоголя, б. 26, к. 4. Кримська філія Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОНМС України, т.(0652)62-04-68, 050-190-08-87, (0652) 27-44-42

ІІІ. Нагородження переможців
Переможці конкурсу нагороджуються дипломами та цінними подарунками. Учасники конкурсу відзначаються свідоцтвами учасника та пам’ятними подарунками.
Нагородження переможців відбудеться 3 березня 2012 року в ТНУ ім. В.І.Вернадського та Музеї Лесі Українки в м. Ялті. Контактні телефони: (8-0652)62-04-68, 8- 050-1900887)

Місце проведення - факультет української філології Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського (вул. Ялтинська 20). Реєстрація учасників з 10.00 години.
Урочисте відкриття конкурсу об 11.00
Переглядів: 3206 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Основне

 

Додатково


  Наші колективи


  Наша кнопка

  Сёстры Осадченко

  Наші друзі

  Сайт МДЦ Артек

  Статистика

  Размещено на Start.Crimea.UA Russian America Top. Рейтинг ресурсов Русской Америки. Яндекс.Метрика

  Онлайн всего: 1
  Гостей: 1
  Пользователей: 0


    Пошук